Obec Kalná nad Hronom
ObecKALNÁ
NAD HRONOM

Rozhovor

Rozhovor

 

Kalná nad Hronom má za sebou turbulentné leto, v piatej lige však opäť „maže“ naplno.

 

V piatoligovej Kalnej nad Hronom prežili turbulentnú letnú prípravu. Po nevydarenom postupe do štvrtej ligy sa pred novým súťažným ročníkom hovorilo aj o možných záchranárskych starostiach. Ako sa teda veci majú sme sa opýtali viceprezidenta klubu Tibora Soboňu.

 

Máte za sebou tri zápasy, z nich sedem bodov, dokonca ani raz ste neinkasovali, ako ste teda spokojný s takýmto rozbehom?

Úvod sezóny bol pre nás veľmi náročný, pretože prakticky v poslednej chvíli sa rozhodlo, že Levice nastúpia do tretej ligy. Odišli nám tam niektorí hráči a mali sme veľké obavy zo začiatku súťaže. Ale myslím, že kondične sme na tom omnoho lepšie ako po zimnej príprave a čo sa týka prvých kôl, som nadmieru spokojný, zatiaľ je to výborné.

 

V lete opustili mužstvo hráči patriaci do takzvanej kostry tímu, spomeňme Gabaša, Zoráda či Krivočenka. Dobre vieme, že títo hráči sú navyše futsalisti, zohralo toto nejakú rolu pri ich odchode?

Rozhodnutie prišlo po našom dlhodobom uvažovaní. Výkony týkajúce sa futsalistov neboli také, aké sme si predstavovali. Nech mi nikto netvrdí, že ak hrá niekto vrcholový futsal, bude môcť odovzdať maximum i vo futbale. Doplácali sme na to najmä keď títo futsalisti hrali v piatok futsal napríklad na východe republiky a v sobotu ich čakal futbalový zápas, na výkonoch to bolo badať. Hráči dostali otázku – futsal alebo futbal? Rozhodli sa pre futsal, čo bol dôvod odchodu Krivočenka s Gabašom. S výkonmi Zoráda sme boli veľmi spokojní, na jar nám veľa pomohol, preto sme boli ochotní si ho nechať aj popri tom, že by hral futsal. Potom, čo sa ale dalo dokopy mužstvo v Leviciach, tiež sa rozhodol hrať tretiu ligu.

 

Pred sezónou sa hovorilo o posilnení kádra, najmä hráčmi z Levíc. Napokon z toho nič nebolo. Čo sa stalo?

Boli sme v jednaní napríklad s Marcelom Pavlíkom, ale i s viacerými hráčmi, ktorí boli oslovení. Marcel nám seriózne povedal, že ak sa v Leviciach predsa len začne hrať, tak on samozrejme ide tam. Rovnako tu bol napríklad i Fogad z Čaky, ktorý tiež zamieril do Levíc... S levickým vedením sme mali v poslednom období veľmi dobré vzťahy, no mrzí ma, že keď došlo k lámaniu chleba, tak zobrali najviac hráčov od nás.

 

Ak si to teda zhrnieme, futsalistov ste odposlali preč a nových hráčov ste si ešte nedojednali. Dá sa povedať, že ste padli medzi dve stoličky?

Presne tak. Preto to bolo pre nás veľmi ťažké. Zo začiatku to ale tak nevyzeralo, stalo sa to asi dva týždne pred začiatkom súťaže, kedy už voľných hráčov veľa nebolo. Oslovili sme hneď niekoľko futbalistov, ale už každý mal dojednanú svoju zmluvu.

 

V lete k vám pribudol strelec Milan Méres, plánujete ešte posilniť mančaft?

Veľmi sme radi, že sa k nám Milan vrátil. Je to náš odchovanec, ktorý sa v minulosti rozhodol vrátiť do rodného Veľkého Ďúru, kde odviedol obrovský kus práce. Je to skvelý človek i futbalista a som rád, že sa nám ho na poslednú chvíľu podarilo vybaviť. Ďalšie posily? ...áno! Musíme popracovať hlavne na ofenzíve. To že sme porazili Bešeňov 7:0 nie je smerodajné, bol to slabý súper, ktorý kondične úplne odišiel. Určite ešte budeme pracovať na tom, aby sme sem ešte dvoch hráčov priniesli do ofenzívy a budeme omnoho spokojnejší.

 

Pred sezónou sa viedli rôzne reči a dišputy okolo ambícií Kalnej v novej sezóne. Na jednej strane sa rozprávalo o chuti postúpiť, no vzhľadom k vzniknutej situácii s kádrom sa šepkalo i o záchranárskych starostiach. Ako to teda je s vašimi cieľmi?

O konkrétnych cieľoch už nechceme hovoriť. Je pravda, že v minulej sezóne sme chceli postúpiť, chceli sme ísť do vyššej súťaže, predsa len táto obec a tento areál, ktorý tu máme by si minimálne štvrtú ligu zaslúžili. Teraz ideme od zápasu k zápasu. Všetko sa rozhodne po polovičke súťaže, kedy budeme vidieť, ako stojíme a podľa toho sa rozhodneme. Teraz hrávajú aj chlapci, ktorí predtým sedávali na lavičke. Aj toto, čo sa stalo nám s kádrom je určite na niečo dobré. Teraz je vidieť, že mužstvo drží pokope, je to partia, sú to samí Kálnickí odchovanci, všetko sú domáci hráči.

 

Spomínaný areál mi nedá nepochváliť. Veľa mužstiev vám ho môže závidieť, veď okrem ihriska tu máte umelú trávu, parádne vedľajšie ihrisko s prírodnou trávou, ale aj neďaleký wellness, ktorý tiež patrí klubu. Plánujete ešte niečo vylepšiť?

Mávame veľké problémy najmä keď sú vytrvalejšie dažde, keďže podložie ihriska nie je ideálne. Navrhli sme preto na obecnom zastupiteľstve, aby podali pomocnú ruku. Momentálne môžem povedať, že sme dohodnutí, ideme robiť odvodnenie ihriska a automatické zavlažovanie. Sme v jednaní s firmou, ktorá robila všetky ihriská pre Majstrovstvá Európy v Poľsku a na Ukrajine. Malo by sa to robiť počas budúcoročnej letnej prestávky, kde si budeme zrejme musieť niektoré zápasy prehodiť.

 

Za celú jarnú časť ste inkasovali iba štyri góly!!! Ani v úvodných troch kolách novej sezóny ste ešte nelovili loptu z vlastnej siete, prezraďte teda, aký je recept na takto úspešnú štatistiku?

Recept je založený na našom kálnickom srdciarovi a vynikajúcom brankárovi Miškovi Guťanovi. Samozrejme, hovorí sa, že brankár je tam na to, aby to chytal a aby si riadil obranu. Ďalej však treba spomenú napríklad obrancu Mareka Hrnčiara, ktorý v minulosti hrával tretiu ligu a so svojimi skúsenosťami si vie mladších spoluhráčov v defenzíve usmerniť. Defenzíva je podľa mňa o čosi jednoduchšia ako ofenzíve a my ju máme prepracovanú, ako som spomínal, práve na ofenzíve ešte musíme zapracovať. 

sport     kfc   

zdroj: regionsport.sk

Projekt Výsadba vzrastlých stromov a kríkov

plagat

Územný plán obce

Územný plán

Kalendár obecných akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
1
30

Mobilná aplikácia

mobilná aplikáciag
App store

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:343
TÝŽDEŇ:1701
CELKOM:1581228